Abecedné pexetrio


Nezaradené / utorok, 13 marca, 2018

Ako to všetko začalo?

Jedného dňa, ešte tuším niekedy v novembri, sa mi ozvala mamička s prosbou, či by som pre ňu a jej syna vytvorila obrázkovú abecedu. Prisľúbila som jej ju, no nejako dlho mi to trvalo. Buď som si nevedela nájsť dostatok času, alebo mi dlho trvalo hľadanie vhodných obrázkov, alebo sa mi jednoducho nechcelo. No nakoniec som sa rozhýbala a po skoro troch mesiacoch vznikla Abeceda. Keď už bola hotová, rozmýšľala som, čo ďalšie by som z nej mohla vytvoriť, keď ma už stála toľko námahy.

Vtom mi napadlo vytvoriť pexeso. Rozmýšľala som, ako ho čo najlepšie spraviť a nakoniec z toho vzniklo pexetrio. Kým som ho konečne dala vytlačiť v tlačiarni, ešte niekoľkokrát som prerábala výsledný produkt. S hotovým výrobkom som však bola nadšená. Potešili ma už aj fotky od tlačiara a nevedela som sa dočkať, kedy si ho budem môcť chytiť do rúk.

Pexetrio som si dala tlačiť u tlačiara v mojom rodnom meste, keďže mám s ním výborné skúsenosti. Takže som potom musela niekoľko dní čakať, kým mi ho brat pošle. Vytlačiť som si dala iba 20 kusov, aby som ho mohla viac-menej rozdať mojim známym a blízkym.

Keď som si ho neskôr chytila do rúk, bola som nadmieru spokojná. Príjemný materiál, ktorý sa dobre strihal a pri hre ľahko otáčal.

Čo bolo ďalej?

Zisťovala som, či by bol záujem o pexetrio aj zo strany mamičiek a ohlasy boli pozitívne. Rozmýšľala som, ako im ho sprostredkovať nejakou oficiálnou cestou. Najmä, aby obrázky na ňom boli použité legálnou cestou. Popozerala som si mnoho fotobánk, ktoré sa zaoberajú predajom licencií na fotky a tie ceny ma skoro zhodili zo stoličky. To si sama nemôžem dovoliť. Napadlo mi, žeby som mohla využiť napríklad Startlab, aby som získala finančnú pomoc na realizáciu tohto môjho malého sna. Verím, že bude úspešný a ja potom budem môcť dopísať tento článok.

Držte mi prsty.

One Reply to “Abecedné pexetrio”

Pridaj komentár, poteším sa. :)