Ahojte!

Vitajte drahé mamky, tatkovia, tetky, ujkovia.

Keďže ste tu nakukli, asi očakávate, že sa dozviete, kto sa skrýva za týmto blogom. Preto by bolo asi nanajvýš vhodné predstaviť sa, tak sa o to pokúsim. 🙂

V prvom rade, keď sa chce niekto predstaviť, je dobré ho vidieť a nie si ho iba predstavovať, ako sa predstavuje. 🙂 Preto som sa snažila vybrať nejakú vhodnú fotku, aby ste teda videli, ako vyzerám, teda ako vyzeráme. Sme totižto dve osoby. Mama a dcéra. No zatiaľ iba ja viem čítať a písať, takže týmto písomnostiam šéfujem sama.

Späť k fotke. 🙂 Určite to poznáte. Stanete sa mamou a už vás akosi prestane baviť robiť si selfíčka a radšej zahltíte pamäť mobilu tisíckami fotiek vášho dieťaťa. Lebo čo ak sa náhodou tento a tamtem vzácny okamih už nebude opakovať? A tak fotíte a nahrávate videá a zrazu zistíte, že nemáte takmer žiadnu spoločnú fotku. 🙂 Však v tom nie som sama?

Ale jednu nedávnu som predsa len našla. Takú rozospatú, strapatú, ale páči sa mi i tak. Proste, na nič sa nehráme. Aj o tom je materská. (Zámerne nepoužívam slovo “dovolenka”. Mamy vedia prečo.) Môžeme sa každý deň vyvaľovať v posteli a nikto nám nič nemôže. 😀

Takže toto sme my. Ja, mama a učiteľka na základnej škole, momentálne na materskej a moja malá láska Kika, teda Kristínka, ale najradšej ju volám Kika a aj ona sa tak sama oslovuje.

Tuším je to mojím znamením blížencov, ale inklinujem k miliónom vecí a všeličo možné ma zaujíma. Občas mám z toho chaos, ale medzi také základné obľúbenosti u nás doma patria: hudba a hudobné nástroje, knihy, rôzne kreatívne tvorivé činnosti a Montessori vzdelávanie, z ktorého si vyberám to, čo sa mi páči. Rada tiež vytváram na počítači rôzne aktvity pre Kiku, ktoré potom laminujem a laminujem a strihám a strihám a olepujem suchým zipsom. 🙂 Na to som maniak. No keďže rada robím radosť aj druhým ľuďom, nenechávam si tieto aktivity iba pre seba, ale ponúkam ich aj iným mamičkám, babičkám, či pani učiteľkám. Nájdete ich aj tu na blogu, či už vo verziách zadarmo alebo za malý poplatok.

Keby sa mala predstaviť Kika, povedala by, že je Kika a hotovo. Veď čo viac by mala o sebe povedať, že? 🙂 No ja o nej prezradím, že koncom novembra oslávila druhé narodeniny, veselo si už rozpráva, aj keď občas nezrozumiteľne, rada spieva, tancuje a hrá na hudobné nástroje, má rada aj moje vymyslené aktivity a knihy, no najradšej zo všetkého demoluje náš gauč, skáče po ňom a skrýva sa za vankúše. Miluje svoj dáždnik a momentálne je jej najobľúbenejším predmetom lievik, ktorý musí ísť všade s nami.

Takže toľko o nás. Viac sa už dozviete z mojich príspevkov.

Sme radi, že vás tu máme a veríme, že sa vám u nás bude páčiť.

Denisa a Kika