Slučka


Iné tipy / sobota, 13 januára, 2018

Nie, nebojte sa! Hoci byť na materskej je občas na slučku, ja sa mám veľmi rada. 😉 Dnes vám ale chcem napísať o Slučke, ktorú som objavila v mojom telefóne. 

Live photo

Po nedávnej aktualizácii softvéru na iPhone aj iPad mi v aplikácii Fotky pribudli zaujímavé novinky. Najviac ma zaujala práve Slučka. A o čo vlastne ide?

Ak si odfotíte fotku pomocou Live foto (zvýraznené červenou), viete s ňou potom spraviť pár zaujímavých úprav.

Fotku si otvoríte v aplikácii Fotky a keď potiahnete prstom hore po obrazovke, zobrazia sa vám tri možnosti úpravy Slučka, Odrážanie a Dlhá expozícia.

Najlepšie výsledky na mojich fotkách mala práve Slučka. Vďaka nej si vytvoríte krátky, pársekundový gif, teda pohyblivý obrázok, ktorý opakuje dookola jeden pohyb.

Najfascinujúcejšie na tom je, že pri fotení vôbec netušíte, čo zaujímavé vám vznikne, keďže v podstate robíte fotku.

Gify sa teraz na sociálnych sieťach tešia veľkej obľube. Dávajú sa napríklad do komentárov na Facebooku, posielajú sa cez Messenger, vkladajú sa do článkov.

Existuje mnoho aplikácii, kde si gify môžete vytvoriť. Pár som skúsila a hneď ich aj zmazala. Proste sa mi s nimi nechcelo “babrať”. Ale teraz to mám všetko poruke a parádny gif vytvorím za pár sekúnd.

Horšie je to pri jeho zdieľaní. Ak som chcela nahrať gif na stránku alebo osobný profil na FB, ukázalo mi ho iba ako fotku. Skúsila som preto zdieľať gif priamo z aplikácie Fotky a fungovalo to. Zdieľať mi však išlo iba na súkromný profil, nie na stránku a nebol to gif ale video.

No nebola by som to ja, keby som niečo nevymyslela. ? Určite je na to aj iný, jednoduchší spôsob, len ešte o ňom neviem.

Z aplikácie Fotky som si gif zaslala na svoj e-mail. Odtiaľ som si ho uložila na Google Disk, a potom som ho nahrala na stránku. Nejde to však cez aplikáciu Facebook. Treba ísť cez prehliadač na iPade alebo cez počítač.

Skúšala som nahrať gif aj priamo na Disk, ale vtedy mi ho uložilo ako video a nie gif.

A tu sú moje dva najvydarenejšie gif obrázky.

Tento obrázok som spravila úplne náhodne, ked som varila a volala cez telefón s manželom. Začula som klavír, nakukla do izby a našla som ju takto. Netuším, kedy tam dotiahla stoličku a ako jej to vlastne napadlo, keďže sme pri klavíri nikdy stoličku nepoužili. ? Keďže som volala, nemohla som spraviť video, tak som spravila len rýchlo fotku a až potom pri úprave som uvidela, aký úžasný pohyb spravila rukami.

Dozgifovania, priatelia. ?

Pridaj komentár, poteším sa. :)